Ośrodek

Fotogaleria z działalności naszego ośrodka, wnętrza, zaplecze i nasi podopieczni.

Obejrzyj

Opieka

Prezentujemy tu garść zdjęć z opieki nad naszymi pacjentami.

Obejrzyj

Młodziaki

Galeria ze zdjęciami najmłodszej klienteli naszego ośrodka czyli podlotki i młokosy.

Obejrzyj

Różności

Misz masz czyli rozmaitości.

Obejrzyj

Dać szansę . ! ?


Poznajcie historie sarenki z Wilkowic ( Gmina Wilkowice nie bardzo poczuwa się do niesienia pomocy w tego typu przypadkach) !. Około trzech tygodni temu po zgłoszeniu telefonicznym zabraliśmy sarenkę leżącą pod płotem obok drogi. Sarenka miała problem ze wstawaniem. Podczas wizyty w gabinecie i wykonaniu RTG okazało się że zwierze ma uszkodzone dwie nogi (po przekątnej). W przedniej lewej ropna infekcja stawów, tylna prawa rozcięta ratka i zwichnięcie stawu biodrowego . Uszkodzenie dwóch kończyn u sarny to poważna sprawa. Bardzo trudne bywają te decyzje czy "dać szansę ?" zwierzakowi czy skrócić mu cierpienie. ...Ratkę się pozszywa ...na ropę w stawach antybiotyk ale co z biodrem ? Próba nastawienia zwichniętego biodra pod znieczuleniem niestety się nie powiodła . Doktor Ziemowit Kudła nie dał jednak za wygraną i postanowił chirurgicznie zreperować uszkodzoną nogę. Okazało się że jest uszkodzona bardzo ważna kość (krętarz). Trzeba było użyć kilku chirurgicznych gwoździ aby poskładać biodro.
Operacja się udała a pacjent następnego dnia STAŁ 😲 !!! co było wielkim zaskoczeniem i dobrym znakiem. Sarenka powoli przemieszcza się do jedzenia i na legowisko:). Jeszcze tydzień w mniejszym boksie i można pomyśleć o spacerku . Trzymajcie kciuki za sarenkę bo jej los jeszcze nie jest przesądzony.
Jeżeli chcą Państwo podarować grosik dla sarenki to bardzo prosimy.
Fundacja Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom


Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001
dane do przelewów z zagranicy:
IBAN: PL86 1540 1261 2010 3452 2200 0001
BIC: EBOSPLPWXXX
Dziękujemy za każdy gest

 

 

BosBank

Dowolną kwotę można przelać na konto Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”
BosBank
Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001

Fio

Fio

PayPal

FaniMani

Odwiedziło nas

130466
Dzisiaj
W tygodniu
Ogółem
44
206
130466

Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia - więcej pod linkiem "Modyfikuj cookies".