Bajka o meduzie

 Pewien staruszek wybrał się z wnuczką na spacer brzegiem morza. Traf chciał, że tego dnia morze wyrzuciło na piasek setki meduz. Pochylił się starzec, choć ciężko mu było, wziął do ręki meduzie istnienie i wrzucił do wody.
Później drugie, trzecie i dziesiąte. Dzielnie pomagała mu przy tym dziewczynka.

Obserwował to stary rybak i westchnął:

- Ludzie, co wy robicie? Codziennie sztorm wyrzuca tysiące meduz! Wasze działanie nie ma sensu!

A dziadek, którego krzyż już od schylania bolał, wyprostował się i rzekł:

- Może dla Ciebie nie, ale dla każdej z tych meduz, którą wrzucę do wody ma to, gwarantuję ci, kolosalne znaczenie.

Jesteśmy małżeństwem, które od lat niesie pomoc poszkodowanym dzikim zwierzętom. Do tej pory wraz z zaprzyjaźnionymi lekarzami weterynarii udzielaliśmy zwierzętom pierwszej pomocy i wypuszczaliśmy na wolność lub przekazywaliśmy do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Uratowaliśmy w ten sposób wiele zwierząt. Współpracujemy z kilkoma lekarzami weterynarii udzielającym zwierzakom pomocy ale przede wszystkim z lek. weterynarii Izabelą Całus, wspaniałym lekarzem i dobrym człowiekiem, która od lat pomaga dzikim zwierzętom.

Widząc jednak że potrzeba tego typu działań jest ogromna, postanowiliśmy zdobyć tytuł technika weterynarii oraz uzyskać zgodę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na utworzenie i prowadzenie na terenie naszej posesji Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, która z dniem 27 kwietnia 2014 roku, uzyskała moc prawną. Posiadamy stworzone z własnych środków niezbędne zaplecze umożliwiające start ośrodka.

Pragniemy w pełni poświęcić się ośrodkowi lecz uniemożliwia nam to praca zawodowa niezbędna do zdobycia środków na życie i finansowanie dotychczasowych działań. Przyszłość i rozwój Ośrodka zależeć będzie od ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę, tak aby pomoc niesiona dzikim zwierzętom była w pełni profesjonalna.

Z dniem 02.05.2016 aktem notarialnym została utworzona „Fundacja Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom”. Jednym z jej celów statutowych jest wspieranie działalności ośrodka.

 

 

BosBank

Dowolną kwotę można przelać na konto Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”
BosBank
Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001

Fio

Fio

PayPal

FaniMani

Odwiedziło nas

124292
Dzisiaj
W tygodniu
Ogółem
123
2492
124292

Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia - więcej pod linkiem "Modyfikuj cookies".